Strona główna Aktualności Realizacje Pierwszy w Polsce system alarmowania

Pierwszy w Polsce system alarmowania

Pierwszy w Polsce system alarmowania

Nowoczesny system alarmowania składający się z komputerowej stacji bazowej digitexCZK oraz 12 elektronicznych syren alarmowych serii DSE rozmieszczonych w różnych częściach miasta został uruchomiony w Sopocie.

“Jeśli w Sopocie wybuchnie pożar, mieszkańcy zagrożonego rejonu usłyszą nie tylko syrenę, ale i komunikat głosowy. W kurorcie właśnie uruchomiono jeden z najnowocześniejszych w kraju systemów alarmowania ludności o zagrożeniach takich jak terroryzm, złe warunki pogodowe, powódź oraz miejscach i sposobach ewakuacji. […] Sopot to pierwsze miasto w Polsce, które ma w pełni elektroniczny system alarmowania ludności – podkreśla Wojciech Pancer”.

Informacja o systemie syren elektronicznych zainstalowanych w naszym rodzimym mieście – Sopocie. Cały artykuł można przeczytać na portalu Dziennika Bałtyckiego.

Media o nas: Dziennik BałtyckiPOC


Wpisy powiązane

System alarmowania ludności digitexCZK/IP w Olsztynie

System alarmowania ludności digitexCZK/IP w Olsztynie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Autoryzowany Partner, firma PROFKOM, zakończyła budowę systemu powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach na terenie Olsztyna i gmin sąsiadujących …

Pierwsze wdrożenie systemu DSP-60

Pierwsze wdrożenie systemu DSP-60

Główną funkcją systemu jest możliwość szybkiego i skutecznego ostrzegania mieszkańców o niebezpieczeństwach, takich jak wichury, nawałnice, podtopienia i inne załamania pogodowe …