Strona główna Aktualności Realizacje Pierwszy w Polsce system alarmowania

Pierwszy w Polsce system alarmowania

Pierwszy w Polsce system alarmowania

Nowoczesny system alarmowania składający się z komputerowej stacji bazowej digitexCZK oraz 12 elektronicznych syren alarmowych serii DSE rozmieszczonych w różnych częściach miasta został uruchomiony w Sopocie.

“Jeśli w Sopocie wybuchnie pożar, mieszkańcy zagrożonego rejonu usłyszą nie tylko syrenę, ale i komunikat głosowy. W kurorcie właśnie uruchomiono jeden z najnowocześniejszych w kraju systemów alarmowania ludności o zagrożeniach takich jak terroryzm, złe warunki pogodowe, powódź oraz miejscach i sposobach ewakuacji. […] Sopot to pierwsze miasto w Polsce, które ma w pełni elektroniczny system alarmowania ludności – podkreśla Wojciech Pancer”.

Informacja o systemie syren elektronicznych zainstalowanych w naszym rodzimym mieście – Sopocie. Cały artykuł można przeczytać na portalu Dziennika Bałtyckiego.

Media o nas: Dziennik BałtyckiPOC


Wpisy powiązane

Piła dba o bezpieczeństwo mieszkańców

Piła dba o bezpieczeństwo mieszkańców

Trwa rozbudowa systemu szybkiego reagowania w stanach klęsk i katastrof oraz zabezpieczenie obszarów miejskich na terenie pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji …

Świnoujście – nowe syreny już w systemie

Świnoujście – nowe syreny już w systemie

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy projekt dotyczący “Zakupu i dostarczenia syren elektronicznych, wielofunkcyjnej stacji bazowej digitexCZK/IP z interfejsem graficznym do sterowania syrenami alarmowymi wraz z montażem i włączeniem do scentralizowanego systemu alarmowego miasta Świnoujście” …