fbpx
Strona główna Aktualności Aktualności Syreny alarmowe w schronach – nowe rozwiązania

Syreny alarmowe w schronach – nowe rozwiązania

Syreny alarmowe w schronach – nowe rozwiązania

Dynamicznie zmieniające się zagrożenia, zarówno w sferze wojskowej, jak i cywilnej, sprawiły, że koniecznością jest ciągłe doskonalenie i adaptowanie systemów bezpieczeństwa. W odpowiedzi na te wyzwania oraz na liczne zapytania Klientów zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty syreny alarmowe instalowane w schronach.

System zarządzania informacją

Naszym Klientom proponujemy zastosowanie syreny elektronicznej DSE-300S, która została specjalnie zmodyfikowana i dostosowana do użycia w schronach. Kluczową cechą tego rozwiązania jest opcja zdalnego sterowania z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dzięki temu jest możliwa szybka reakcja na zagrożenie poprzez niezależny kanał radiowy lub szyfrowany Internet.

Jakie modyfikacje zostały wykonane?

Głośniki szczelinowe (zazwyczaj stosowane na zewnątrz do nagłaśniania dużego terenu) zastąpiliśmy głośnikami typu PA w wersji sufitowej lub ściennej. Dzięki temu można skutecznie nagłośnić wnętrze schronu i szybko ostrzegać przebywające w nim osoby, a także na bieżąco informować je o stanie zagrożenia.

Kolejną modyfikacją jest doposażenie syreny w wyświetlacz LCD. Są na nim wyświetlane informacje i ostrzeżenia, które uzupełniają alarmowanie akustyczne. Dzięki temu nawet osoby z wadami słuchu lub wzroku mogą szybko i skutecznie zareagować na zagrożenie.

Powyższe rozwiązanie jako kompleksowy system spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i wymagania techniczne. W przypadku awarii zasilania głównego nieprzerwanie pracuje przez wiele dni, a więc schronieni mogą mieć pewność, że będą chronieni bez przerwy.

System jest zintegrowany z popularnym i szeroko stosowanym systemem digitexWAVE. Dodatkowo został uzupełniony o opcję zdalnego sterowania przez niezależną infrastrukturę radiową. Posiada także zabezpieczenia przeciwsabotażowe.


Wpisy powiązane

digitex członkiem BWA

digitex członkiem BWA

Rozwój międzynarodowego biznesu wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętności dostosowywania się do różnych potrzeb. Z dumą informujemy, że DIGITEX przystąpił do Federalnego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego i Handlu Zagranicznego (BWA). Jest to ważny krok w naszej podróży rozwoju.  Spotkanie z Federalnym Dyrektorem Zarządzającym BWA, Panem Ursem Unkaufem […]

WIETNAM ICTCOMM 2022

WIETNAM ICTCOMM 2022

W czerwcu 2022 uczestniczyliśmy w targach ICTCOMM w Ho Chi Minh City, w Wietnamie. ICTCOMM VIETNAM – miejsce, dzięki któremu przedsiębiorstwa branży telekomunikacyjnej jednoczą się, skutecznie promują swoje marki i usługi, nawiązują nową współpracę i partnerstwa. W Ho Chi Minh City firma Digitex odbyła szereg […]