fbpx

Zarząd

PREZES ZARZĄDU, WOJCIECH PANCER

Marka digitex istnieje na rynku od 1985 r. Obecnie jest kojarzona z cyfrowymi systemami alarmowania i ostrzegania ludności. Nasze produkty ewoluowały wraz z firmą. Na początku były to analogowe systemy selektywnego włączania syren alarmowych w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wraz z rozwojem technologii cyfrowych nasza firma jako pierwsza w kraju zaprojektowała, wykonała i wdrożyła nowoczesny system alarmowania ludności wykorzystujący cyfrową łączność radiową i transmisję IP. Klienci otrzymali nowoczesne oprogramowanie dyspozytorskie do zarządzania pracą systemu ostrzegania, zaprojektowane w architekturze klient – serwer.

To wszystko rozpoczęło się w 2008 r. od wygranego przetargu na budowę cyfrowego systemu ostrzegania ludności dla mieszkańców Warszawy. I tu należy podkreślić fakt, że najlepsze rozwiązania powstają ze wspólnej wizji naszych klientów i naszego zespołu profesjonalistów. To umiejętność słuchania potrzeb klientów i konsekwencja w realizacji mogą zapewnić sukces na rynku. Do dzisiaj staramy się wspierać naszych klientów, najlepiej jak możemy, niezależnie od tego, czy jest to duża organizacja czy strażak z OSP.

Największym wyzwaniem dla każdej firmy jest długoterminowe funkcjonowanie w czasach bardzo dynamicznie zmieniających się warunków ekonomicznych i technologicznych. W utrzymaniu stabilności działania z pewnością pomaga dywersyfikacja rynków sprzedaży. Od 2010 r. z powodzeniem zdobywamy nowe rynki eksportowe. Zaczynaliśmy od współpracy z naszymi sąsiadami – z Litwą, Ukrainą oraz ze Słowacja. Obecnie możemy śmiało powiedzieć, że marka digitex ma zasięg globalny – nasze systemy pracują m.in. w krajach Bliskiego Wschodu, w Europie i Australii.

Od 2017 r. marka digitex została wyodrębniona z firmy Platan Sp. z o.o. Sp.k. Dziś stanowi samodzielny podmiot gospodarczy Digitex Sp. z o.o. Sp.k.

Mam nadzieję, że za kolejnych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat te kilka słów będzie można nadal przeczytać na naszej stronie internetowej lub na jakiejś innej, bardziej nowoczesnej wizytówce firmy Digitex.

 

WICEPREZES ZARZĄDU, KRZYSZTOF BARANOWSKI

Od ponad 30 lat specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu kompleksowych rozwiązań zapewniających komunikację oraz bezpieczeństwo ludności. Marka digitex to głównie produkty związane z systemami ostrzegania i alarmowania ludności stosowanymi w służbach Obrony Cywilnej, Straży Pożarnej i przemyśle.

Uczestniczymy w coraz bardziej kompleksowych i strategicznych projektach zarówno w kraju, jak i za granicą. Niesie to za sobą konieczność technologicznego i kompetencyjnego rozwoju naszej organizacji, abyśmy mogli wywiązywać się ze wszystkich naszych dawnych i obecnych zobowiązań.

Pozycję firmy w dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie definiują oferowane wysokiej jakości produkty i usługi. Aby tworzyć rozwiązania innowacyjne, funkcjonalne i elastyczne, konieczna jest ścisła współpraca z każdym klientem oraz umiejętność przewidywania jego potrzeb. Nasze systemy i urządzenia są w całości projektowane i produkowane w Polsce. Pozwala nam to na  zapewnienie wysokiej jakości wytwarzanych produktów oraz elastyczności dostaw przy zachowaniu konkurencyjności cenowej.

Oczywiście nie ma dobrych produktów bez zdolnego i twórczego zespołu. Wiem, że największym kapitałem naszej firmy są nasi pracownicy. Wykształceni, ambitni ludzie dają firmie nowe pomysły i zaangażowanie, a my odwdzięczamy się im możliwością rozwoju, zdobycia kwalifikacji i szansą na realizację planów zawodowych i osobistych.

Jestem przekonany, iż ciężka praca całego zespołu, której efektem jest wzmacnianie naszej pozycji lidera na rynku krajowym oraz ekspansja na rynki zagraniczne, będą trwałym fundamentem stabilnego wzrostu na kolejne lata.