fbpx

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 - tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę.

DIGITEX od początku wojny jest zaangażowany w pomoc Ukrainie. Pomimo dużych trudności wynikających z zagrożenia, nasi pracownicy osobiście przekazywali naszym sąsiadom produkty i urządzenia, które były niezbędne dla ukraińskich wojsk, straży pożarnej i ośrodkom zarządzania kryzysowego. Dostarczyliśmy m.in syreny alarmowe, tablety, terminal Starlink, prądownice, węże, rękawice strażackie i łopaty.

W aktywnej fazie wojny, od 24 lutego 2022 roku, nasi partnerzy w Ukrainie, firma New Telecommunications Solutions, zbudowała systemy alarmowania i ostrzegania ludności w miastach Łuck, Chmielnicki, Charków oraz w kilku gminach obwodu kijowskiego. Wykonano kilkanaście dokumentacji projektowych i kosztorysowych. Przeprowadzono szereg konsultacji z przedstawicielami administracji wojskowej, kierownikami ośrodków rejonowych, dużych miast i zjednoczonych wspólnot terytorialnych w kwestiach modernizacji systemów powiadamiania.

Rozwiązania DIGITEX sprawdziły się w ekstremalnych warunkach działań militarnych. Zapewniały alarmowanie i ostrzeganie ludności na skalę masową oraz były skuteczne w sytuacjach, w których nie mogły działać inne systemy. 

„10 października 2022 roku na terytorium Ukrainy przeprowadzono zmasowany atak rakietowy, w wyniku którego wiele regionów zostało pozbawionych prądu. Usługa telefonii komórkowej była niestabilna lub nie istniała. W takich warunkach przytłaczająca liczba końcowych urządzeń nie działała albo z powodu braku wystarczającej rezerwy mocy, albo z powodu braku stabilnej komunikacji sieci operatorów komórkowych. W regionach, w których budowano nowoczesne, cyfrowe scentralizowane systemy powiadamiania polskiej firmy Digitex, nie było przerw w pracy, głównie ze względu na spełnienie podstawowych wymagań dla zautomatyzowanych systemów powiadamiania" - powiedział przedstawiciel ukraińskiego samorządu terytorialnego.

Aktualnie wraz z firmą Ukrzaliznychavtomatika, oficjalnym dystrybutorem firmy Digitex, rozbudowujemy sieć dealerską w celu zapewnienia szybkiego rozwoju zautomatyzowanych systemów alarmowania i ostrzegania ludności, które podczas rosyjskiej agresji są niezwykle potrzebne obywatelom Ukrainy.

Jesteśmy solidarni z Ukrainą, pomagamy i wspieramy!

Sława Ukrajini!


Wpisy powiązane

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

Ogromnie cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia oraz nagrody od 35. Oddzielnej Brygady Piechoty Morskiej imienia kontradmirała Mychajła Ostrogradskiego z Odessy. To niezwykłe wyróżnienie dla naszej firmy, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę. Wyróżnienie dla Digitex otrzymali Prezes firmy Digitex, Wojciech Pancer oraz Dyrektor ds. […]

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Firma Digitex Sp. z o.o. Sp. k. wyraża pełne wsparcie zarówno dla naszych wszystkich pracowników z Ukrainy, ich rodzin i bliskich, jak i dla całego kraju.  Jesteśmy #solidarnizUkrainą i działamy tak, aby nasza pomoc była kompleksowa. Dlatego w ramach pomocy charytatywnej przekazaliśmy 7 wysokowydajnych tabletów, […]