fbpx

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 - tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę.

DIGITEX od początku wojny jest zaangażowany w pomoc Ukrainie. Pomimo dużych trudności wynikających z zagrożenia, nasi pracownicy osobiście przekazywali naszym sąsiadom produkty i urządzenia, które były niezbędne dla ukraińskich wojsk, straży pożarnej i ośrodkom zarządzania kryzysowego. Dostarczyliśmy m.in syreny alarmowe, tablety, terminal Starlink, prądownice, węże, rękawice strażackie i łopaty.

W aktywnej fazie wojny, od 24 lutego 2022 roku, nasi partnerzy w Ukrainie, firma New Telecommunications Solutions, zbudowała systemy alarmowania i ostrzegania ludności w miastach Łuck, Chmielnicki, Charków oraz w kilku gminach obwodu kijowskiego. Wykonano kilkanaście dokumentacji projektowych i kosztorysowych. Przeprowadzono szereg konsultacji z przedstawicielami administracji wojskowej, kierownikami ośrodków rejonowych, dużych miast i zjednoczonych wspólnot terytorialnych w kwestiach modernizacji systemów powiadamiania.

Rozwiązania DIGITEX sprawdziły się w ekstremalnych warunkach działań militarnych. Zapewniały alarmowanie i ostrzeganie ludności na skalę masową oraz były skuteczne w sytuacjach, w których nie mogły działać inne systemy. 

„10 października 2022 roku na terytorium Ukrainy przeprowadzono zmasowany atak rakietowy, w wyniku którego wiele regionów zostało pozbawionych prądu. Usługa telefonii komórkowej była niestabilna lub nie istniała. W takich warunkach przytłaczająca liczba końcowych urządzeń nie działała albo z powodu braku wystarczającej rezerwy mocy, albo z powodu braku stabilnej komunikacji sieci operatorów komórkowych. W regionach, w których budowano nowoczesne, cyfrowe scentralizowane systemy powiadamiania polskiej firmy Digitex, nie było przerw w pracy, głównie ze względu na spełnienie podstawowych wymagań dla zautomatyzowanych systemów powiadamiania" - powiedział przedstawiciel ukraińskiego samorządu terytorialnego.

Aktualnie wraz z firmą Ukrzaliznychavtomatika, oficjalnym dystrybutorem firmy Digitex, rozbudowujemy sieć dealerską w celu zapewnienia szybkiego rozwoju zautomatyzowanych systemów alarmowania i ostrzegania ludności, które podczas rosyjskiej agresji są niezwykle potrzebne obywatelom Ukrainy.

Jesteśmy solidarni z Ukrainą, pomagamy i wspieramy!

Sława Ukrajini!


Wpisy powiązane

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

Ogromnie cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia oraz nagrody od 35. Oddzielnej Brygady Piechoty Morskiej imienia kontradmirała Mychajła Ostrogradskiego z Odessy. To niezwykłe wyróżnienie dla naszej firmy, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę. Wyróżnienie dla Digitex otrzymali Prezes firmy Digitex, Wojciech Pancer oraz Dyrektor ds. […]

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]