Strona główna Aktualności Aktualności Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

System digitexCZK/IP ostrzega i alarmuje ludność o zbliżającym się zagrożeniu oraz informuje mieszkańców danego regionu o zasadach postępowania w sytuacji nadzwyczajnej. Alarmowanie odbywa się za pomocą sygnałów i komunikatów informujących o niebezpieczeństwie np. skażeniach chemicznych, zakażeniach biologicznych i innych.

Aktualnie największym zagrożeniem na świecie jest rozprzestrzeniający się wirus COVID-19 (koronawirus). Jest to sytuacja nadzwyczajna, w związku z którą zostały zamknięte szkoły oraz miejsca publiczne. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, a większość miast zamyka parki, place zabaw i zaleca pozostanie w domach (#zostańwdomu).


Syreny elektroniczne nie tylko alarmują, ale również ostrzegają i informują

Syreny alarmowe umożliwiają dyspozytorom wygłaszanie komunikatów głosowych z wytycznymi dla mieszkańców, w związku z zaistniałym zagrożeniem, oraz przekazywanie zaleceń wspierających bezpieczeństwo.


Przykładowy KOMUNIKAT WYGŁOSZONY NA ŻYWO z zaleceniami wspierającymi bezpieczeństwo podczas trwającej pandemii:


KOMUNIKAT GŁOSOWY Z PLIKU (POBIERZ):


KOMUNIKAT GŁOSOWY ZA POMOCĄ FUNKCJI ZMIENIAJĄCEJ TEKST NA MOWĘ (TTS – dot. syren cyfrowych):


Aplikacja digitexCZK/IP WAVE

Aplikacja digitexCZK/IP WAVE przeznaczona jest do obsługi sieciowych i radiowych systemów sterowania syrenami oraz współpracy z urządzeniami monitorującymi np. poziom skażeń, zanieczyszczeń lub poziom wody.

Włączanie alarmów i testowanie syren odbywa się poprzez wybranie odpowiedniej opcji dostępnej zarówno z poziomu mapy, klawiszy szybkiego dostępu jak i menu głównego.

Mapa w pełni obrazuje geograficzne położenie i stan wszystkich punktów alarmowych systemu. Umożliwia dyspozytorowi wybranie syreny alarmowej lub grupy syren, za pomocą których wygłoszone zostaną komunikaty ostrzegawcze (na żywo, z pliku lub za pomocą funkcji TTS).


Obsługa aplikacji digitexCZK/IP WAVE:

UWAGA! Wymagana jest najnowsza wersja oprogramowania digitexCZK/IP WAVE z certyfikatem SSL.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa podjęliśmy decyzję o przeprowadzaniu usługi upgrade za darmo. Zgłoszenia prosimy przesyłać na serwis.digitex.pl
W przypadku starszych systemów, w których istnieje konieczność przeprowadzenia aktualizacji (do wersji digitexCZK/IP WAVE lub sprzętowej), każda modernizacja będzie rozpatrywana indywidualnie.


Wpisy powiązane

Litwa inwestuje w syreny digitexa

Litwa inwestuje w syreny digitexa

Informujemy, że początek roku rozpoczynamy eksportem na Litwę. W dniu wczorajszym zakończyliśmy projekt na dostarczenie 27 elektronicznych syren alarmowych serii DSE o mocy 900 W w wersji zewnętrznej. Dostarczone syreny posiadają specjalną zewnętrzną obudowę z wbudowanym ogrzewaniem, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, zgodnie […]

Syreny w drodze do Arabii Saudyjskiej

Syreny w drodze do Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska po raz kolejny inwestuje w polski system ostrzegania i alarmowania ludności. Projekt dotyczy wdrożenia systemu przeciwpowodziowego, który ma ochronić mieszkańców przed ewentualnymi powodziami lub podtopieniami. Informujemy, że w ramach pierwszej partii wysłaliśmy: 31 elektronicznych syren alarmowych o mocy 3000 W, 9 manipulatorów lokalnych […]