fbpx
Strona główna Aktualności Aktualności Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

System digitexCZK/IP ostrzega i alarmuje ludność o zbliżającym się zagrożeniu. Ponadto, system informuje mieszkańców danego regionu o zasadach postępowania w sytuacji nadzwyczajnej. Alarmowanie odbywa się za pomocą sygnałów i komunikatów informujących o niebezpieczeństwie np. skażeniach chemicznych, zakażeniach biologicznych i innych.

Aktualnie największym zagrożeniem na świecie jest rozprzestrzeniający się wirus COVID-19 (koronawirus). Jest to sytuacja nadzwyczajna, w związku z którą zostały zamknięte szkoły oraz miejsca publiczne. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, a większość miast zamyka parki, place zabaw i zaleca pozostanie w domach (#zostańwdomu).


Syreny elektroniczne nie tylko alarmują, ale również ostrzegają i informują

Syreny alarmowe umożliwiają dyspozytorom wygłaszanie komunikatów głosowych z wytycznymi dla mieszkańców. W związku z zaistniałym zagrożeniem dyspozytorzy przekazują zalecenia wspierające ich bezpieczeństwo.


Przykładowy KOMUNIKAT WYGŁOSZONY NA ŻYWO z zaleceniami wspierającymi bezpieczeństwo podczas trwającej pandemii:


KOMUNIKAT GŁOSOWY Z PLIKU (POBIERZ):


KOMUNIKAT GŁOSOWY ZA POMOCĄ FUNKCJI ZMIENIAJĄCEJ TEKST NA MOWĘ (TTS – dot. syren cyfrowych):


Aplikacja digitex WAVE

Aplikacja digitex WAVE przeznaczona jest do obsługi sieciowych i radiowych systemów sterowania syrenami. Ponadto, dzięki współpracy z urządzeniami monitorującymi ostrzega między innymi przed skażeniami, zanieczyszczeniami i podtopieniami.

Zarówno włączanie alarmów jak i testowanie syren odbywa się poprzez wybranie odpowiedniej opcji. Dostępnej zarówno z poziomu mapy, klawiszy szybkiego dostępu jak i menu głównego.

Mapa w pełni obrazuje geograficzne położenie i stan wszystkich punktów alarmowych systemu. Umożliwia dyspozytorowi wybranie syreny alarmowej lub grupy syren, za pomocą których wygłoszone zostaną komunikaty ostrzegawcze. System umożliwia wygłaszanie komunikatów na żywo, z pliku lub za pomocą funkcji TTS.


Obsługa aplikacji digitex WAVE:

UWAGA! Wymagana jest najnowsza wersja oprogramowania digitex WAVE z certyfikatem SSL.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa podjęliśmy decyzję o przeprowadzaniu usługi upgrade za darmo. Zgłoszenia prosimy przesyłać na serwis.digitex.pl
W przypadku starszych systemów, w których istnieje konieczność przeprowadzenia aktualizacji (do wersji digitex WAVE lub sprzętowej), każda modernizacja będzie rozpatrywana indywidualnie.


Wpisy powiązane

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

200 cyfrowych syren elektronicznych i 31 central alarmowych stanowi nowoczesny system alarmowania ludności w województwie pomorskim. To największa inwestycja w Polsce. Read article in English „Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach dla województwa pomorskiego”- taką nazwę nosi zrealizowany przez firmę Digitex projekt Pomorskiego […]