Strona główna Aktualności Aktualności Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

Syreny poinformują mieszkańców o COVID-19

System digitexCZK/IP ostrzega i alarmuje ludność o zbliżającym się zagrożeniu. Ponadto, system informuje mieszkańców danego regionu o zasadach postępowania w sytuacji nadzwyczajnej. Alarmowanie odbywa się za pomocą sygnałów i komunikatów informujących o niebezpieczeństwie np. skażeniach chemicznych, zakażeniach biologicznych i innych.

Aktualnie największym zagrożeniem na świecie jest rozprzestrzeniający się wirus COVID-19 (koronawirus). Jest to sytuacja nadzwyczajna, w związku z którą zostały zamknięte szkoły oraz miejsca publiczne. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, a większość miast zamyka parki, place zabaw i zaleca pozostanie w domach (#zostańwdomu).


Syreny elektroniczne nie tylko alarmują, ale również ostrzegają i informują

Syreny alarmowe umożliwiają dyspozytorom wygłaszanie komunikatów głosowych z wytycznymi dla mieszkańców. W związku z zaistniałym zagrożeniem dyspozytorzy przekazują zalecenia wspierające ich bezpieczeństwo.


Przykładowy KOMUNIKAT WYGŁOSZONY NA ŻYWO z zaleceniami wspierającymi bezpieczeństwo podczas trwającej pandemii:


KOMUNIKAT GŁOSOWY Z PLIKU (POBIERZ):


KOMUNIKAT GŁOSOWY ZA POMOCĄ FUNKCJI ZMIENIAJĄCEJ TEKST NA MOWĘ (TTS – dot. syren cyfrowych):


Aplikacja digitex WAVE

Aplikacja digitex WAVE przeznaczona jest do obsługi sieciowych i radiowych systemów sterowania syrenami. Ponadto, dzięki współpracy z urządzeniami monitorującymi ostrzega między innymi przed skażeniami, zanieczyszczeniami i podtopieniami.

Zarówno włączanie alarmów jak i testowanie syren odbywa się poprzez wybranie odpowiedniej opcji. Dostępnej zarówno z poziomu mapy, klawiszy szybkiego dostępu jak i menu głównego.

Mapa w pełni obrazuje geograficzne położenie i stan wszystkich punktów alarmowych systemu. Umożliwia dyspozytorowi wybranie syreny alarmowej lub grupy syren, za pomocą których wygłoszone zostaną komunikaty ostrzegawcze. System umożliwia wygłaszanie komunikatów na żywo, z pliku lub za pomocą funkcji TTS.


Obsługa aplikacji digitex WAVE:

UWAGA! Wymagana jest najnowsza wersja oprogramowania digitex WAVE z certyfikatem SSL.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa podjęliśmy decyzję o przeprowadzaniu usługi upgrade za darmo. Zgłoszenia prosimy przesyłać na serwis.digitex.pl
W przypadku starszych systemów, w których istnieje konieczność przeprowadzenia aktualizacji (do wersji digitex WAVE lub sprzętowej), każda modernizacja będzie rozpatrywana indywidualnie.


Wpisy powiązane

Dbamy o bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo

Szanowni Państwo, Nadszedł czas, aby podsumować akcję bezpłatnego wsparcia technicznego, którą realizowaliśmy dla Państwa w marcu i w kwietniu 2020 r. Pierwszy raz w kilkudziesięcioletniej historii naszej firmy systemy ostrzegania ludności były tak intensywnie wykorzystywane do informowania mieszkańców za pomocą komunikatów głosowych. W tym czasie […]

Litwa inwestuje w syreny digitexa

Litwa inwestuje w syreny digitexa

Informujemy, że początek roku rozpoczynamy eksportem na Litwę. W dniu wczorajszym zakończyliśmy projekt na dostarczenie 27 elektronicznych syren alarmowych serii DSE o mocy 900 W w wersji zewnętrznej. Dostarczone syreny posiadają specjalną zewnętrzną obudowę z wbudowanym ogrzewaniem, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, zgodnie […]