Strona główna Aktualności Realizacje Kazachstan stawia na digitex

Kazachstan stawia na digitex

Kazachstan stawia na digitex

Zakończyliśmy I etap inwestycji w system alarmowania i ostrzegania ludności w Kazachstanie. W ramach tego etapu dostarczyliśmy centrale alarmowe DCA-4000 (wojewódzką i powiatowe) oraz syreny elektroniczne serii DSE-600S (o mocy 600 W).

Zmiany istoty zagrożeń wymuszają sukcesywne rozszerzanie infrastruktury krytycznej. Nowo wybudowana infrastruktura ma istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa obywateli obwodu Dżambulskiego Republiki Kazachstanu i sprawne funkcjonowanie obrony cywilnej Państwa.

Zainstalowane syreny służą nie tylko do alarmowania ludności o wystąpieniu zagrożenia np. powodzi, ataku terrorystycznego, ale także przekazują istotne komunikaty głosowe dotyczące aktualnej sytuacji pandemicznej oraz informują o ważnych wydarzeniach w regionie.

Zakończony I etap realizacji inwestycji stanowi pierwszy krok do powstania niezawodnego systemu alarmowania ludności na terenie Kazachstanu. W ramach kolejnego etapu nastąpi rozbudowa o kolejne centrale i punkty alarmowe.


Wpisy powiązane

Digitex wspiera Obronę Cywilną Ukrainy

Digitex wspiera Obronę Cywilną Ukrainy

Digitex wspiera rozwój Obrony Cywilnej na Ukrainie. We wrześniu mieliśmy przyjemność spotkać się z przedstawicielami Obrony Cywilnej większości regionów Ukrainy. Spotkania miały charakter publicznych konsultacji technicznych. Celem było zapoznanie osób odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego z najnowszymi trendami i rozwiązaniami technicznymi w Obronie Cywilnej. Omówiliśmy […]

Arabia Saudyjska rozbudowuje system alarmowania ludności

Arabia Saudyjska rozbudowuje system alarmowania ludności

W Arabii Saudyjskiej powstaje coraz więcej nowych punktów alarmowych ostrzegających mieszkańców przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi m.in. ulewnymi deszczami, które bardzo szybko zmieniają ulice w rwące rzeki. Za nami kolejna realizacja projektu dotyczącego budowy systemu alarmowania ludności przy tamach przeciwpowodziowych. W ramach projektu dostarczyliśmy: 34 elektroniczne syreny […]