fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Od początku wojny Digitex jest zaangażowany w pomoc Ukrainie. Przekazujemy naszym Sąsiadom konkretne produkty i urządzenia, które są potrzebą wojsk, straży pożarnej i zarządzania kryzysowego.

Oprócz dostarczonych już tabletów, łopat, terminala Starlink, prądownic, węży i rękawic strażackich, firma dostarcza systemy alarmowania i ostrzegania ludności produkcji digitex. Systemy te składają się z syren alarmowych, które emitują dźwięk ogłaszający alarm oraz komunikaty głosowe informujące o rodzaju zagrożenia m.in. ataku z powietrza lub ryzyku występowania min w okolicy.

Polskie syreny digitex trafiły już do Łucka, Lwowa, Kijowa, Mariupola, Zaporoża, Winnicy i Obwodów: Chmielnickiego, Odeskiego i Iwanofrankiwskiego.
Pomimo, dużych trudności wynikających z zagrożenia kilka dni temu dostarczyliśmy do Charkowa dwie nowe syreny alarmowe serii DSE wraz z centralą alarmową DCA-4000 i dodatkowym pulpitem sterującym DPS-4000. Urządzenia w razie potrzeby mogą zostać przeniesione w nową lokalizację. Całość komunikuje się zdalnie z wykorzystaniem cyfrowej komunikacji radiowej, bez potrzeby korzystania z zewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej, która w tej chwili jest mocno przeciążona i zawodna.

Mamy nadzieję, że system będzie służył miastu jak najdłużej i zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i czas, by zminimalizować ewentualne skutki zagrożenia.

Ukraina – Charków – Hymn wyemitowały syreny alarmowe DSE (900 W)

Syreny mogą emitować dowolny rodzaj dźwięku. Po zakończonej instalacji przeprowadzono głośny test syren. A z głośników wydobył się hymn Ukrainy wyraz solidarności z narodem ukraińskim.


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

Ogromnie cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia oraz nagrody od 35. Oddzielnej Brygady Piechoty Morskiej imienia kontradmirała Mychajła Ostrogradskiego z Odessy. To niezwykłe wyróżnienie dla naszej firmy, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę. Wyróżnienie dla Digitex otrzymali Prezes firmy Digitex, Wojciech Pancer oraz Dyrektor ds. […]