fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Od początku wojny Digitex jest zaangażowany w pomoc Ukrainie. Przekazujemy naszym Sąsiadom konkretne produkty i urządzenia, które są potrzebą wojsk, straży pożarnej i zarządzania kryzysowego.

Oprócz dostarczonych już tabletów, łopat, terminala Starlink, prądownic, węży i rękawic strażackich, firma dostarcza systemy alarmowania i ostrzegania ludności produkcji digitex. Systemy te składają się z syren alarmowych, które emitują dźwięk ogłaszający alarm oraz komunikaty głosowe informujące o rodzaju zagrożenia m.in. ataku z powietrza lub ryzyku występowania min w okolicy.

Polskie syreny digitex trafiły już do Łucka, Lwowa, Kijowa, Mariupola, Zaporoża, Winnicy i Obwodów: Chmielnickiego, Odeskiego i Iwanofrankiwskiego.
Pomimo, dużych trudności wynikających z zagrożenia kilka dni temu dostarczyliśmy do Charkowa dwie nowe syreny alarmowe serii DSE wraz z centralą alarmową DCA-4000 i dodatkowym pulpitem sterującym DPS-4000. Urządzenia w razie potrzeby mogą zostać przeniesione w nową lokalizację. Całość komunikuje się zdalnie z wykorzystaniem cyfrowej komunikacji radiowej, bez potrzeby korzystania z zewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej, która w tej chwili jest mocno przeciążona i zawodna.

Mamy nadzieję, że system będzie służył miastu jak najdłużej i zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i czas, by zminimalizować ewentualne skutki zagrożenia.

Ukraina – Charków – Hymn wyemitowały syreny alarmowe DSE (900 W)

Syreny mogą emitować dowolny rodzaj dźwięku. Po zakończonej instalacji przeprowadzono głośny test syren. A z głośników wydobył się hymn Ukrainy wyraz solidarności z narodem ukraińskim.


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]