Strona główna Aktualności Realizacje Malezja wyposażona w digitex

Malezja wyposażona w digitex

Malezja wyposażona w digitex

We współpracy z lokalnym partnerem dostarczyliśmy 30 syren alarmowych do stanu Pahang w Malezji, na Półwyspie Malajskim.

System ostrzegania służy do informowania mieszkańców o zbliżających się lub bieżących sytuacjach kryzysowych m.in. o powodziach, pożarach, klęskach żywiołowych lub atakach terrorystycznych.

Malezja jest krajem narażonym głównie na powodzie, zwłaszcza w okresie monsunowym, który przypada od listopada do lutego. W grudniu 2021 roku „…ulewny deszcz doprowadził do powodzi w ośmiu z trzynastu stanów Malezji. Wiele miast i wsi znalazło się częściowo pod wodą. Ewakuowanych zostało około 51 tys. ludzi, większość w stanie Pahang na wschodnim wybrzeżu Malezji…”

W związku z powtarzającym się zagrożeniem powodziowym Malezja podjęła decyzję o ulepszeniu swojej infrastruktury bezpieczeństwa poprzez uruchomienie systemu alarmowania i ostrzegania ludności polskiego producenta DIGITEX Sp. z o.o. Sp. k.

Dostarczony system składa się z 30 syren alarmowych serii DSE, które zostały specjalnie przystosowane do wymagań malezyjskiego inwestora. 

Zespół Konstruktorów z Biura Badań i Rozwoju opracował nowy moduł DRV-01, który służy do natychmiastowej, ręcznej regulacji głośności syren. 

W zależności od wielkości obszaru, który ma zostać objęty sygnałem alarmowym zarówno dźwięk alarmu jak i głośność komunikatów, w razie potrzeby może być zróżnicowana.

 


Wpisy powiązane

Eksport syren alarmowych do Indii

Eksport syren alarmowych do Indii

Inwestor z Indii podjął decyzję o ulepszeniu infrastruktury bezpieczeństwa poprzez inwestycję w polskie syreny alarmowe produkcji Digitex Sp. z o.o. Sp. k. System ostrzegania służy do alarmowania i ostrzegania mieszkańców o zbliżających się sytuacjach kryzysowych m.in. powodziach, pożarach, awariach przemysłowych lub atakach terrorystycznych. Najskuteczniejszą formą […]

Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Digitex zaangażowany w pomoc Ukrainie

Read article in English Od początku wojny Digitex jest zaangażowany w pomoc Ukrainie. Przekazujemy naszym Sąsiadom konkretne produkty i urządzenia, które są potrzebą wojsk, straży pożarnej i zarządzania kryzysowego. Oprócz dostarczonych już tabletów, łopat, terminala Starlink, prądownic, węży i rękawic strażackich, firma dostarcza systemy alarmowania […]