fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Malezja wyposażona w digitex

Malezja wyposażona w digitex

Malezja wyposażona w digitex

We współpracy z lokalnym partnerem dostarczyliśmy 30 syren alarmowych do stanu Pahang w Malezji, na Półwyspie Malajskim.

System ostrzegania służy do informowania mieszkańców o zbliżających się lub bieżących sytuacjach kryzysowych m.in. o powodziach, pożarach, klęskach żywiołowych lub atakach terrorystycznych.

Malezja jest krajem narażonym głównie na powodzie, zwłaszcza w okresie monsunowym, który przypada od listopada do lutego. W grudniu 2021 roku „…ulewny deszcz doprowadził do powodzi w ośmiu z trzynastu stanów Malezji. Wiele miast i wsi znalazło się częściowo pod wodą. Ewakuowanych zostało około 51 tys. ludzi, większość w stanie Pahang na wschodnim wybrzeżu Malezji…”

W związku z powtarzającym się zagrożeniem powodziowym Malezja podjęła decyzję o ulepszeniu swojej infrastruktury bezpieczeństwa poprzez uruchomienie systemu alarmowania i ostrzegania ludności polskiego producenta DIGITEX Sp. z o.o. Sp. k.

Dostarczony system składa się z 30 syren alarmowych serii DSE, które zostały specjalnie przystosowane do wymagań malezyjskiego inwestora. 

Zespół Konstruktorów z Biura Badań i Rozwoju opracował nowy moduł DRV-01, który służy do natychmiastowej, ręcznej regulacji głośności syren. 

W zależności od wielkości obszaru, który ma zostać objęty sygnałem alarmowym zarówno dźwięk alarmu jak i głośność komunikatów, w razie potrzeby może być zróżnicowana.

 


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]