fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Malezja wyposażona w digitex

Malezja wyposażona w digitex

Malezja wyposażona w digitex

We współpracy z lokalnym partnerem dostarczyliśmy 30 syren alarmowych do stanu Pahang w Malezji, na Półwyspie Malajskim.

System ostrzegania służy do informowania mieszkańców o zbliżających się lub bieżących sytuacjach kryzysowych m.in. o powodziach, pożarach, klęskach żywiołowych lub atakach terrorystycznych.

Malezja jest krajem narażonym głównie na powodzie, zwłaszcza w okresie monsunowym, który przypada od listopada do lutego. W grudniu 2021 roku „…ulewny deszcz doprowadził do powodzi w ośmiu z trzynastu stanów Malezji. Wiele miast i wsi znalazło się częściowo pod wodą. Ewakuowanych zostało około 51 tys. ludzi, większość w stanie Pahang na wschodnim wybrzeżu Malezji…”

W związku z powtarzającym się zagrożeniem powodziowym Malezja podjęła decyzję o ulepszeniu swojej infrastruktury bezpieczeństwa poprzez uruchomienie systemu alarmowania i ostrzegania ludności polskiego producenta DIGITEX Sp. z o.o. Sp. k.

Dostarczony system składa się z 30 syren alarmowych serii DSE, które zostały specjalnie przystosowane do wymagań malezyjskiego inwestora. 

Zespół Konstruktorów z Biura Badań i Rozwoju opracował nowy moduł DRV-01, który służy do natychmiastowej, ręcznej regulacji głośności syren. 

W zależności od wielkości obszaru, który ma zostać objęty sygnałem alarmowym zarówno dźwięk alarmu jak i głośność komunikatów, w razie potrzeby może być zróżnicowana.

 


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

Ogromnie cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia oraz nagrody od 35. Oddzielnej Brygady Piechoty Morskiej imienia kontradmirała Mychajła Ostrogradskiego z Odessy. To niezwykłe wyróżnienie dla naszej firmy, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę. Wyróżnienie dla Digitex otrzymali Prezes firmy Digitex, Wojciech Pancer oraz Dyrektor ds. […]