fbpx
Strona główna Aktualności Aktualności Digitex na World Economic Forum w Davos

Digitex na World Economic Forum w Davos

Digitex na World Economic Forum w Davos

Wyjątkowy tydzień za nami. Po Baltic Bussiness Forum udaliśmy się do Szwajcarii na World Economic Forum w Davos.

World Economic Forum, czyli Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) to międzynarodowe forum na temat światowych gospodarek. WEF to spotkania polityków, biznesmenów i naukowców, które dążą do wypracowania porozumień międzynarodowych.

W szwajcarskim Davos odbył się panel dyskusyjny z udziałem Prezydentów Polski – Andrzeja Dudy, Łotwy – Egilsa Levitsa i Estonii – Alara Karisa.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Historia w punkcie zwrotnym – polityka rządów i strategie biznesowe”. Forum dotyczyło przede wszystkim wojny w Ukrainie oraz zaangażowania biznesu w działania pomocowe – zarówno pomoc humanitarną, jak i długoterminowe wsparcie strategiczne i pomoc w odbudowie Ukrainy.  

Podczas pobytu w pięknej Szwajcarii mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawych dyskusjach i debatach na temat odbudowy gospodarki po pandemii, reagowania na zmianę klimatu i minimalizowania jej skutków, przyszłości rynku pracy i zaawansowanych technologii.

Szczyt w Davos był dla nas idealnym zakończeniem ostatnich biznesowych podróży, dzięki którym mieliśmy okazję poznać wspaniałych ludzi i wymienić się doświadczeniami dotyczącymi wsparcia dla Ukrainy jak i przedstawić rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa ludności.


Wpisy powiązane

Digitex na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Digitex na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Forum Ekonomiczne to doroczne międzynarodowe spotkanie elit gospodarczych i politycznych odbywające się w pierwszej połowie września w ośrodku narciarskim i uzdrowiskowym Karpacz w południowo-zachodniej Polsce.Na tegorocznym Forum Ekonomicznym, który trwał od 6 do 8 września, pod hasłem „Europa w świetle nowych wyzwań” odbyło się ponad […]

DIGITEX PARTNEREM USPP

DIGITEX PARTNEREM USPP

Podpisaliśmy porozumienie o wsparciu odbudowy Ukrainy z Ukraińskim Związkiem Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP). Digitex jest pierwszą polską firmą, która podpisała porozumienie w sprawie pomocy naszym Sąsiadom. Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP) pod przewodnictwem Prezesa Anatolija Kinacha, byłego premiera Ukrainy, współpracuje z ponad 100 organizacjami […]