fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

Prawie 200 nowoczesnych syren elektronicznych stanowi system alarmowania ludności w województwie podlaskim. To jedna z największych takich inwestycji w Polsce.

Podlaskie jest województwem tranzytowym, przygranicznym, więc potrzebne są tam rozwiązania związane z informowaniem ludności o różnych zagrożeniach, również tych dotyczących przewozu substancji niebezpiecznych. 

Inwestycją zostały objęte obiekty na terenie województwa oraz 4 przejścia graniczne w Kuźnicy, Bobrownikach, Połowcach i Siemianówku. 

W wyniku wygranego przetargu i po podpisaniu umowy z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim projekt rozpoczął się z końcem roku 2020, a zakończył podpisanym protokołem odbioru w dniu 31 stycznia 2022. 

Digitex, krajowy lider rynku systemów alarmowania i ostrzegania ludności wyprodukował i przygotował do pracy m.in. syreny alarmowe, mobilne centrale alarmowe i oprogramowanie. Montaż urządzeń przeprowadził Autoryzowany Instalator urządzeń marki digitex firma PROFKOM.

Przedmiot umowy obejmował dostawę, montaż i uruchomienie:

Zainstalowane cyfrowe syreny alarmowe DSE-1200S wyposażone są w moduły sterujące PC-550, cyfrowe radiotelefony Kenwood oraz mikrofony do przekazywania komunikatów głosowych na żywo.

Mobilne centrale alarmowe składają się z komputera przenośnego, pozwalającego na uruchomienie systemu alarmowania w województwie podlaskim za pomocą dedykowanego łącza internetowego. Centrale te są wykorzystywane na potrzeby awaryjnego zarządzania syrenami  z dowolnego miejsca w  województwie.

Ponadto, w ramach projektu przeprowadzono aktualizację i konfigurację oprogramowania sterującego syrenami alarmowymi do wersji digitexWAVE. Następnie przeprowadzono testy wszystkich urządzeń i systemów. Na koniec przeszkolono wszystkich operatorów z obsługi urządzeń i dyspozytorów systemu.

Podlaskie jest aktualnie jednym z pierwszych regionów, w którym systemem wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności został objęty cały obszar województwa. 

Niewątpliwie podniesie to poziom bezpieczeństwa regionu, efektywność systemu zarządzania kryzysowego, ale również systemu obrony cywilnej i systemu obronnego. 

W sumie pracuje tam teraz prawie 200 nowoczesnych syren alarmowych.


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

Ogromnie cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia oraz nagrody od 35. Oddzielnej Brygady Piechoty Morskiej imienia kontradmirała Mychajła Ostrogradskiego z Odessy. To niezwykłe wyróżnienie dla naszej firmy, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę. Wyróżnienie dla Digitex otrzymali Prezes firmy Digitex, Wojciech Pancer oraz Dyrektor ds. […]