fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

Prawie 200 nowoczesnych syren elektronicznych stanowi system alarmowania ludności w województwie podlaskim. To jedna z największych takich inwestycji w Polsce.

Podlaskie jest województwem tranzytowym, przygranicznym, więc potrzebne są tam rozwiązania związane z informowaniem ludności o różnych zagrożeniach, również tych dotyczących przewozu substancji niebezpiecznych. 

Inwestycją zostały objęte obiekty na terenie województwa oraz 4 przejścia graniczne w Kuźnicy, Bobrownikach, Połowcach i Siemianówku. 

W wyniku wygranego przetargu i po podpisaniu umowy z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim projekt rozpoczął się z końcem roku 2020, a zakończył podpisanym protokołem odbioru w dniu 31 stycznia 2022. 

Digitex, krajowy lider rynku systemów alarmowania i ostrzegania ludności wyprodukował i przygotował do pracy m.in. syreny alarmowe, mobilne centrale alarmowe i oprogramowanie. Montaż urządzeń przeprowadził Autoryzowany Instalator urządzeń marki digitex firma PROFKOM.

Przedmiot umowy obejmował dostawę, montaż i uruchomienie:

Zainstalowane cyfrowe syreny alarmowe DSE-1200S wyposażone są w moduły sterujące PC-550, cyfrowe radiotelefony Kenwood oraz mikrofony do przekazywania komunikatów głosowych na żywo.

Mobilne centrale alarmowe składają się z komputera przenośnego, pozwalającego na uruchomienie systemu alarmowania w województwie podlaskim za pomocą dedykowanego łącza internetowego. Centrale te są wykorzystywane na potrzeby awaryjnego zarządzania syrenami  z dowolnego miejsca w  województwie.

Ponadto, w ramach projektu przeprowadzono aktualizację i konfigurację oprogramowania sterującego syrenami alarmowymi do wersji digitexWAVE. Następnie przeprowadzono testy wszystkich urządzeń i systemów. Na koniec przeszkolono wszystkich operatorów z obsługi urządzeń i dyspozytorów systemu.

Podlaskie jest aktualnie jednym z pierwszych regionów, w którym systemem wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności został objęty cały obszar województwa. 

Niewątpliwie podniesie to poziom bezpieczeństwa regionu, efektywność systemu zarządzania kryzysowego, ale również systemu obrony cywilnej i systemu obronnego. 

W sumie pracuje tam teraz prawie 200 nowoczesnych syren alarmowych.


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]