Strona główna Aktualności Aktualności Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

digitexCZK/IP WAVE jest oprogramowaniem dyspozytorskim cyfrowego systemu alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP.

digitexCZK/IP WAVE umożliwia dyspozytorowi natychmiastową reakcję w sytuacjach szczególnego zagrożenia oraz wymagających szybkiej interwencji. Oprogramowanie zawiera mapę danego regionu wraz z rozmieszczonymi na niej punktami alarmowymi

W celu usprawnienia oprogramowania i uproszczenia zadań dyspozytorów nasi inżynierowie opracowali dwie nowe funkcjonalności HARMONOGRAM i BIBLIOTEKA AUDIO. Nowe funkcje znacznie przyśpieszają i automatyzują pracę dyspozytorów.

system alarmowania ludności harmonogram


Biblioteka audio

Nowa zakładka BIBLIOTEKA AUDIO umożliwia wygodne zarządzanie całym zbiorem banków audio w systemie. Użytkownik oprogramowania digitexCZK/IP WAVE ma możliwość wgrania do 16 różnych plików audio bezpośrednio na serwer, a następnie uruchomienia ich na syrenie lub grupie syren.

Dodanie nowego pliku audio

System > Biblioteka audio


JEŚLI POSIADASZ WŁASNY PLIK AUDIO (.wav lub .mp3)

  1. Prześlij go do darmowej weryfikacji technicznej na digitex@digitex.pl.
  2. Następnie dodaj zweryfikowany plik do biblioteki audio i nadaj mu nazwę.
WYMAGANIA NA PLIK AUDIO
Typ pliku: .wav lub .mp3
Maksymalny czas trwania komunikatu: 180 s (3 min)
Ilość bitów : 8 lub 16
Typ dźwięku: mono
Maksymalny rozmiar pliku: 32 MB
Sampling: 8 kHz (preferowany) do 44,1 kHz
Pasmo: od 350 Hz do 5 kHz
Poziom maksymalny: -6 dB (0 dB - maksymalny możliwy poziom dźwięku przy nagrywaniu)


JEŚLI CHCESZ ZAMÓWIĆ PROFESJONALNY PLIK AUDIO

  1. Prześlij na digitex@digitex.pl tekst zawierający do 100 słów.
  2. Następnie dodaj otrzymany plik do biblioteki audio i nadaj mu nazwę.

Teraz możesz ustawić harmonogram ich automatycznego uruchamiania o wyznaczonych godzinach na wybranych punkach alarmowych.


Harmonogram

Zakładka HARMONOGRAM umożliwia użytkownikom oprogramowania digitexCZK/IP WAVE tworzenie harmonogramu odtwarzania komunikatu na syrenie alarmowej lub grupie syren. To rozwiązanie wspomaga i znacznie przyśpiesza pracę dyspozytorów oraz daje pełną kontrolę nad wygłaszanymi komunikatami.


Ustawienie harmonogramu

System > Harmonogram

Użytkownik oprogramowania digitexCZK/IP WAVE może skonfigurować 1000 różnych zdarzeń polegających na uruchamianiu wcześniej wgranych banków audio (System > Bibilioteka audio). Dodatkowo, w zakładce Harmonogram można wprowadzić tekst komunikatu głosowego za pomocą funkcji TTS (zmieniającej tekst na mowę). Zarówno komunikaty z plików audio jak i komunikaty z funkcji TTS mogą zostać uruchomione w określonym dniu i o określonej godzinie na wybranej syrenie lub grupie syren.

Ponadto, system poinformuje skonfigurowanego użytkownika mailem lub SMSem, gdy zakończy odtwarzanie komunikatu głosowego wygłoszonego zgodnie z harmonogramem.

WYMAGANIA TECHNICZNE:
Wersja oprogramowania digitexCZK/IP WAVE: od 1.65.51a (starsze wersje wymagają upgrade do najnowszej wersji)
Moduł sterujący w DCA-4000 lub RPD: PC-700 (starsze moduły wymagają wymiany na PC-700)
Powiadomienia SMS: wymagany moduł SMS


Aby zamówić upgrade oprogramowania zawierający nowe funkcjonalności (BIBLIOTEKA AUDIO I HARMONOGRAM) skontaktuj się z biurem handlowym digitex@digitex.pl lub 58 555 88 60.

Sprawdź jak wygłosić komunikat głosowy za pomocą oprogramowania digitexCZK/IP WAVE na wybranej syrenie alarmowej lub grupie syren.


Wpisy powiązane

Zaplanuj rozmieszczenie syren w swoim mieście

Zaplanuj rozmieszczenie syren w swoim mieście

Aplikacja digitexArchitect umożliwia zaprojektowanie rozmieszczenia syren alarmowych na wybranym terenie. Umieszczając różne modele (moce) syren elektronicznych na mapie można w łatwy i szybki sposób stworzyć wirtualny system alarmowania i powiadamiania ludności oraz ocenić skuteczność pokrycia zasięgiem akustycznym całego terenu. Przejdź do digitexArchitect OBSŁUGA APLIKACJI EKRAN […]

Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Jednym z podstawowych zadań Obrony Cywilnej kraju jest powiadomienie ludności o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Do ogłaszania komunikatów ostrzegawczych wykorzystywane są systemy alarmowe miast oraz regionalne rozgłośnie radiowe. Na potrzeby rynku ukraińskiego wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowy moduł DFM-10. Jest on odbiornikiem fal radiowych nadawanych w paśmie […]