Strona główna Aktualności Aktualności Zawody Ratowników Wysokościowych „Gdynia 2019”

Zawody Ratowników Wysokościowych „Gdynia 2019”

Zawody Ratowników Wysokościowych „Gdynia 2019”

Nasza firma Digitex kibicowała na V Zawodach Ratowników Wysokościowych „Gdynia 2019”. Rywalizacja miała miejsce 23 sierpnia 2019 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i Komendy Miejskiej PSP w Gdyni.

Zawodnicy rywalizowali na torze zbudowanym z wykorzystaniem budynku wspinalni oraz samochodów typu drabina mechaniczna i podnośnik. W zawodach wystartowali reprezentanci dwóch Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego z Bydgoszczy i Gdyni. Tor, który pokonywali zawodnicy składał się z 8 elementów. Należały do nich np. wbiegnięcie po klatce schodowej na V piętro wspinalni; zjazd przez przepinki z V piętra, na wysokości II piętra przejście do zjazdu na własnej linie; przejście po linie poziomej na odcinku ok. 20 m do lin pionowych, przepięcie do zjazdu i zjazd.

Zwycięzcą tegorocznych zawodów został ratownik wysokościowy Artur Piechowski z KM PSP Gdynia.

Zmagania te były również eliminacjami do wyłonienia reprezentacji Komendy Miejskiej PSP w Gdyni na zbliżające się zawody w Karłowie. Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim w Karłowie odbędą się już po raz 25-ty w terminie  6-8.09.2019. Turniej zgromadzi na swoim starcie głównie ratowników GOPR, ale też strażaków, służby specjalne i wszystkich innych zainteresowanych ratownictwem wysokościowym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!