fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego.

Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i ostrzegania ludności w województwie podlaskim. Projekt obejmuje demontaż starych, wysłużonych syren elektromechanicznych oraz dostawę, montaż, uruchomienie i konfigurację 60 fabrycznie nowych, cyfrowych syren alarmowych serii DSE o mocy 1200 W. Dodatkowo, w ramach tego przedsięwzięcia zostanie przeprowadzona modernizacja w 22 centralach alarmowych z dedykowanym oprogramowaniem dyspozytorskim digitexWAVE, który umożliwia pełną kontrolę nad wszystkimi punktami alarmowymi oraz dostęp do wszystkich danych gromadzonych przez system.

Województwo podlaskie jest województwem transgranicznym, położonym w północno-wschodniej Polsce i graniczy od wschodu z Białorusią, od północnego-wschodu z Litwą, a po stronie polskiej z trzema województwami: warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim. To ważny projekt dla Podlasia, który znacząco poprawi bezpieczeństwo ludności i wzmocni istniejący tam system alarmowania.

Prace rozpoczęły się 15 lipca 2022 r. i potrwają do 30 listopada.


Wpisy powiązane

Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Zakończyliśmy wdrożenie systemu alarmowania i ostrzegania ludności w 17 powiatach, w województwie mazowieckim. Przetarg został ogłoszony wiosną 2022. W ramach postępowania zamawiający oczekiwał dostawy syren alarmowych sterowanych transmisją radiową FDMA oraz Internet/LAN. Zgodnie z wymaganiami syreny powinny być wyposażone w moduł „text-to-speech”, umożliwiający zastąpienie „kanału […]

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]