fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

200 cyfrowych syren elektronicznych i 31 central alarmowych stanowi nowoczesny system alarmowania ludności w województwie pomorskim. To największa inwestycja w Polsce.

„Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach dla województwa pomorskiego”- taką nazwę nosi zrealizowany przez firmę Digitex projekt Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. W ramach inwestycji zainstalowano 200 elektronicznych syren alarmowych oraz 31 central sterujących pracą syren.

W marcu 2021 roku, po podpisaniu umowy z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku rozpoczęły się prace nad realizacją projektu.

Przedmiot umowy obejmował wykonanie, dostawę, montaż i uruchomienie:

Zainstalowane cyfrowe syreny alarmowe DSE-600S wyposażone są w sterowniki PC-550, radiotelefony Kenwood NEXEDGE oraz mikrofony do przekazywania komunikatów głosowych na żywo.

W maju 2022 roku zakończył się ostatni etap wdrażania projektu. Na koniec zostały przeprowadzone szkolenia dla administratorów i użytkowników systemu.

Dzięki temu projektowi Pomorze zyskało sieć nowoczesnych syren i central alarmowych w każdym powiecie. Syreny zostały zamontowane na jednostkach OSP, budynkach szkolnych, przedszkolnych, urzędach, budynkach mieszkalnych, a nawet na latarni morskiej w Sopocie. 

Rozbudowa systemu alarmowania na Pomorzu znacząco zwiększa efektywność systemu zarządzania kryzysowego, a tym samym wpływa na bezpieczeństwo ludności w tym regionie.


Wpisy powiązane

DIGITEX PARTNEREM USPP

DIGITEX PARTNEREM USPP

Podpisaliśmy porozumienie o wsparciu odbudowy Ukrainy z Ukraińskim Związkiem Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP). Digitex jest pierwszą polską firmą, która podpisała porozumienie w sprawie pomocy naszym Sąsiadom. Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP) pod przewodnictwem Prezesa Anatolija Kinacha, byłego premiera Ukrainy, współpracuje z ponad 100 organizacjami […]

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]