fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

200 cyfrowych syren elektronicznych i 31 central alarmowych stanowi nowoczesny system alarmowania ludności w województwie pomorskim. To największa inwestycja w Polsce.

„Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach dla województwa pomorskiego”- taką nazwę nosi zrealizowany przez firmę Digitex projekt Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. W ramach inwestycji zainstalowano 200 elektronicznych syren alarmowych oraz 31 central sterujących pracą syren.

W marcu 2021 roku, po podpisaniu umowy z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku rozpoczęły się prace nad realizacją projektu.

Przedmiot umowy obejmował wykonanie, dostawę, montaż i uruchomienie:

Zainstalowane cyfrowe syreny alarmowe DSE-600S wyposażone są w sterowniki PC-550, radiotelefony Kenwood NEXEDGE oraz mikrofony do przekazywania komunikatów głosowych na żywo.

W maju 2022 roku zakończył się ostatni etap wdrażania projektu. Na koniec zostały przeprowadzone szkolenia dla administratorów i użytkowników systemu.

Dzięki temu projektowi Pomorze zyskało sieć nowoczesnych syren i central alarmowych w każdym powiecie. Syreny zostały zamontowane na jednostkach OSP, budynkach szkolnych, przedszkolnych, urzędach, budynkach mieszkalnych, a nawet na latarni morskiej w Sopocie. 

Rozbudowa systemu alarmowania na Pomorzu znacząco zwiększa efektywność systemu zarządzania kryzysowego, a tym samym wpływa na bezpieczeństwo ludności w tym regionie.


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

Najtwardszy Strażak KWPSP we Wrocławiu 2023: firma Digitex wspiera rywalizację

Najtwardszy Strażak KWPSP we Wrocławiu 2023: firma Digitex wspiera rywalizację

W czerwcu tego roku, stolica Dolnego Śląska stała się areną niezwykłego wydarzenia – Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy w FireFit Championships, znanego również jako „Najtwardszy Strażak KWPSP we Wrocławiu 2023”. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę nie tylko strażaków, ale także szerokiego grona entuzjastów sportu i społeczności […]