Strona główna Aktualności Aktualności Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Jednym z podstawowych zadań Obrony Cywilnej kraju jest powiadomienie ludności o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Do ogłaszania komunikatów ostrzegawczych wykorzystywane są systemy alarmowe miast oraz regionalne rozgłośnie radiowe.

Na potrzeby rynku ukraińskiego wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowy moduł DFM-10. Jest on odbiornikiem fal radiowych nadawanych w paśmie FM (pasmo częstotliwości 65 – 108 MHz). DFM-10 pozwala na odbiór stacji radiowej i jej transmisję za pośrednictwem syreny alarmowej. Ma to na celu zwiększenie zasięgu komunikatów i powiadomienie ludności za pośrednictwem radia i syren alarmowych.

Współpraca z syrenami

Moduł DMF-10 współpracuje z syreną elektroniczną serii DSE wyposażoną w moduł sterujący PC-550. Umożliwia wygłoszenie za pośrednictwem syreny alarmowej komunikatów ostrzegawczych nadawanych w FM.

Zarówno komunikacja jak i sterowanie odbiornikiem DFM-10 odbywa się w standardzie transmisji szeregowej RS-485 lub RS-232, z wykorzystaniem protokołu Modbus RTU. Komunikacja ta pozwala na odczytanie i zapisanie częstotliwości odbieranej stacji radiowej, włączenie i wyłączenie sygnału audio odbiornika na wyjście audio, odczyt jakości sygnału radiowego odbieranej stacji oraz opcjonalny odczyt informacji RDS.

Parametry techniczne

Napięcie zasilania12 V – 24 V DC
Pobór mocy60 mA/ 12 V
ZłączaRS-232
RS-485
AUDIO IN (Jack 3,5 mm)
AUDIO OUT (Jack 3,5 mm)
SMA (zewnętrzna antena)

Wpisy powiązane

digitex na World Urban Forum (WUF11)

digitex na World Urban Forum (WUF11)

Ostatnie czerwcowe dni spędzamy w Katowicach, gdzie odbywa się Światowe Forum Miejskie – World Urban Forum (WUF11). World Urban Forum jest największym i najważniejszym wydarzeniem na świecie poświęconym rozwojowi miast i kreowaniu lepszej przyszłości. Organizowane jest pod patronatem ONZ. Tegoroczna, już 11 edycja, której hasło […]

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

200 cyfrowych syren elektronicznych i 31 central alarmowych stanowi nowoczesny system alarmowania ludności w województwie pomorskim. To największa inwestycja w Polsce. Read article in English „Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach dla województwa pomorskiego”- taką nazwę nosi zrealizowany przez firmę Digitex projekt Pomorskiego […]