fbpx
Strona główna Aktualności Aktualności Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Jednym z podstawowych zadań Obrony Cywilnej kraju jest powiadomienie ludności o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Do ogłaszania komunikatów ostrzegawczych wykorzystywane są systemy alarmowe miast oraz regionalne rozgłośnie radiowe.

Na potrzeby rynku ukraińskiego wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowy moduł DFM-10. Jest on odbiornikiem fal radiowych nadawanych w paśmie FM (pasmo częstotliwości 65 – 108 MHz). DFM-10 pozwala na odbiór stacji radiowej i jej transmisję za pośrednictwem syreny alarmowej. Ma to na celu zwiększenie zasięgu komunikatów i powiadomienie ludności za pośrednictwem radia i syren alarmowych.

Współpraca z syrenami

Moduł DMF-10 współpracuje z syreną elektroniczną serii DSE wyposażoną w moduł sterujący PC-550. Umożliwia wygłoszenie za pośrednictwem syreny alarmowej komunikatów ostrzegawczych nadawanych w FM.

Zarówno komunikacja jak i sterowanie odbiornikiem DFM-10 odbywa się w standardzie transmisji szeregowej RS-485 lub RS-232, z wykorzystaniem protokołu Modbus RTU. Komunikacja ta pozwala na odczytanie i zapisanie częstotliwości odbieranej stacji radiowej, włączenie i wyłączenie sygnału audio odbiornika na wyjście audio, odczyt jakości sygnału radiowego odbieranej stacji oraz opcjonalny odczyt informacji RDS.

Parametry techniczne

Napięcie zasilania12 V – 24 V DC
Pobór mocy60 mA/ 12 V
ZłączaRS-232
RS-485
AUDIO IN (Jack 3,5 mm)
AUDIO OUT (Jack 3,5 mm)
SMA (zewnętrzna antena)

Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]