Strona główna Aktualności Aktualności Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Nowy moduł radiowy w syrenie

Jednym z podstawowych zadań Obrony Cywilnej kraju jest powiadomienie ludności o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Do ogłaszania komunikatów ostrzegawczych wykorzystywane są systemy alarmowe miast oraz regionalne rozgłośnie radiowe.

Na potrzeby rynku ukraińskiego wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowy moduł DFM-10. Jest on odbiornikiem fal radiowych nadawanych w paśmie FM (pasmo częstotliwości 65 – 108 MHz). DFM-10 pozwala na odbiór stacji radiowej i jej transmisję za pośrednictwem syreny alarmowej. Ma to na celu zwiększenie zasięgu komunikatów i powiadomienie ludności za pośrednictwem radia i syren alarmowych.

Współpraca z syrenami

Moduł DMF-10 współpracuje z syreną elektroniczną serii DSE wyposażoną w moduł sterujący PC-550. Umożliwia wygłoszenie za pośrednictwem syreny alarmowej komunikatów ostrzegawczych nadawanych w FM.

Zarówno komunikacja jak i sterowanie odbiornikiem DFM-10 odbywa się w standardzie transmisji szeregowej RS-485 lub RS-232, z wykorzystaniem protokołu Modbus RTU. Komunikacja ta pozwala na odczytanie i zapisanie częstotliwości odbieranej stacji radiowej, włączenie i wyłączenie sygnału audio odbiornika na wyjście audio, odczyt jakości sygnału radiowego odbieranej stacji oraz opcjonalny odczyt informacji RDS.

Parametry techniczne

Napięcie zasilania12 V – 24 V DC
Pobór mocy60 mA/ 12 V
ZłączaRS-232
RS-485
AUDIO IN (Jack 3,5 mm)
AUDIO OUT (Jack 3,5 mm)
SMA (zewnętrzna antena)

Wpisy powiązane

Dbamy o bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo

Szanowni Państwo, Nadszedł czas, aby podsumować akcję bezpłatnego wsparcia technicznego, którą realizowaliśmy dla Państwa w marcu i w kwietniu 2020 r. Pierwszy raz w kilkudziesięcioletniej historii naszej firmy systemy ostrzegania ludności były tak intensywnie wykorzystywane do informowania mieszkańców za pomocą komunikatów głosowych. W tym czasie […]

Litwa inwestuje w syreny digitexa

Litwa inwestuje w syreny digitexa

Informujemy, że początek roku rozpoczynamy eksportem na Litwę. W dniu wczorajszym zakończyliśmy projekt na dostarczenie 27 elektronicznych syren alarmowych serii DSE o mocy 900 W w wersji zewnętrznej. Dostarczone syreny posiadają specjalną zewnętrzną obudowę z wbudowanym ogrzewaniem, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, zgodnie […]