fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Nowoczesny WSPR w Olsztynie

Nowoczesny WSPR w Olsztynie

Nowoczesny WSPR w Olsztynie

System dyspozytorski w WSPR Olsztyn

W ostatnim czasie marka digitex, we współpracy z firmami Profkom oraz Abakus, przygotowały wideo relacje z wdrożenia systemu dyspozytorskiego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Początki systemu sięgają maja 2008 roku, kiedy firma Profkom wdrożyła dyspozytorski system wspomagania decyzji (SWD ST firmy Abakus) oraz terminale statusów DTS (marki digitex) z lokalizacją i transmisją danych przekazywanych pomiędzy karetkami i dyspozytornią.

Dzięki połączeniu systemu wspomagania decyzji Abakus SWD ST z platformą lokalizacji osób dzwoniących i serwerem współrzędnych punktów adresowych uzyskano najwyższy poziom bezpieczeństwa w zarządzaniu ratownictwem medycznym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo z wdrożenia systemu w WSPR w Olsztynie:

Produkcja wideo: RadioTech.pl Mariusz Waruszewski.


Wpisy powiązane

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

200 cyfrowych syren elektronicznych i 31 central alarmowych stanowi nowoczesny system alarmowania ludności w województwie pomorskim. To największa inwestycja w Polsce. Read article in English „Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach dla województwa pomorskiego”- taką nazwę nosi zrealizowany przez firmę Digitex projekt Pomorskiego […]

PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

PODLASIE Z NOWOCZESNYM SYSTEMEM ALARMOWANIA

Prawie 200 nowoczesnych syren elektronicznych stanowi system alarmowania ludności w województwie podlaskim. To jedna z największych takich inwestycji w Polsce. Podlaskie jest województwem tranzytowym, przygranicznym, więc potrzebne są tam rozwiązania związane z informowaniem ludności o różnych zagrożeniach, również tych dotyczących przewozu substancji niebezpiecznych.  Inwestycją zostały […]