Strona główna Aktualności Realizacje Nowoczesny system ostrzegania w Kaliszu

Nowoczesny system ostrzegania w Kaliszu

Nowoczesny system ostrzegania w Kaliszu

W latach 2012-2013 na terenie najstarszego miasta w Polsce –  Kalisza uruchomiono najnowocześniejszy Cyfrowy System Ostrzegania i Alarmowania  Ludności  firmy digitexCZK/IP.

Obecnie zakończyliśmy zadanie dotyczące „Rozbudowy i modernizacji Centralnego Systemu Alarmowego miasta Kalisza dla funkcjonowania w sytuacjach zagrożeń stwarzanych przez gwałtowne zjawiska naturalne i techniczne”. W ramach projektu dostarczyliśmy syreny elektroniczne do punktów alarmowych wraz z montażem.

W efekcie w mieście zainstalowano 33 elektroniczne syreny alarmowe sterowane w oparciu o  system cyfrowej łączności radiowej DMR. Co istotne system ma rozwiązanie rezerwowe – czyli dodatkową centralę, która uruchamia się przy awarii  głównego systemu.


Wpisy powiązane

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

digitexCZK/IP WAVE jest oprogramowaniem dyspozytorskim cyfrowego systemu alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP. digitexCZK/IP WAVE umożliwia dyspozytorowi natychmiastową reakcję w sytuacjach szczególnego zagrożenia oraz wymagających szybkiej interwencji. Oprogramowanie zawiera mapę danego regionu wraz z rozmieszczonymi na niej punktami alarmowymi.  W celu usprawnienia oprogramowania i uproszczenia zadań dyspozytorów nasi […]

Rozpoczęcie współpracy z Rosją

Rozpoczęcie współpracy z Rosją

W grudniu dostarczyliśmy system alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP® dla klienta przemysłowego w Rosji. Dostarczony system  składa się z oprogramowania digitexCZK/IP® Wave, 2 syren elektronicznych DSE-1200S, syreny elektronicznej DSE-3000S oraz lokalnego manipulatora sterującego DPS-4000. Ponadto, rozpoczęliśmy współpracę na rynku rosyjskim. W związku z tym, wyposażyliśmy […]