Strona główna Aktualności Realizacje Modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania w PKN Orlen S.A

Modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania w PKN Orlen S.A

Modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania w PKN Orlen S.A

Pod koniec 2014 roku wraz z firmą Jarexs Sp. z o.o. dokonaliśmy modernizacji i przebudowy systemu alarmowania i ostrzegania w PKN ORLEN S.A. poprzez wdrożenie nowoczesnego systemu digitexCZK/IP.

Według brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney, w branży naftowej, PKN ORLEN jest najlepiej zarządzaną firmą w regionie. Zarządza sześcioma rafineriami i największą siecią stacji paliw w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie.

Zakres prac wykonanych przez Digitex obejmował m.in. dostawę 43 cyfrowych syren alarmowych serii DSE (o mocach od 300W do 1800W), 41 manipulatorów obiektowych serii DMO oraz 39 komputerowych stacji bazowych opartych o oprogramowanie digitexCZK/IP wykorzystujących cyfrową transmisję radiową NXDN FDMA oraz transmisję LAN. Ponadto, przeprowadzono konfigurację sieci IP, wykonano niezbędne testy systemu oraz przeprowadzono szkolenie jego użytkowników.

Nowy system firma Platan objęła zdalnym nadzorem w ramach którego, kierując się uwagami użytkowników, wprowadza sugerowane poprawki programowe rozwijając funkcjonalność systemu digitexCZK/IP.


Wpisy powiązane

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

digitexCZK/IP WAVE jest oprogramowaniem dyspozytorskim cyfrowego systemu alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP. digitexCZK/IP WAVE umożliwia dyspozytorowi natychmiastową reakcję w sytuacjach szczególnego zagrożenia oraz wymagających szybkiej interwencji. Oprogramowanie zawiera mapę danego regionu wraz z rozmieszczonymi na niej punktami alarmowymi.  W celu usprawnienia oprogramowania i uproszczenia zadań dyspozytorów nasi […]

Rozpoczęcie współpracy z Rosją

Rozpoczęcie współpracy z Rosją

W grudniu dostarczyliśmy system alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP® dla klienta przemysłowego w Rosji. Dostarczony system  składa się z oprogramowania digitexCZK/IP® Wave, 2 syren elektronicznych DSE-1200S, syreny elektronicznej DSE-3000S oraz lokalnego manipulatora sterującego DPS-4000. Ponadto, rozpoczęliśmy współpracę na rynku rosyjskim. W związku z tym, wyposażyliśmy […]