Strona główna Aktualności Realizacje Modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania w PKN Orlen S.A

Modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania w PKN Orlen S.A

Modernizacja systemu alarmowania i ostrzegania w PKN Orlen S.A

Pod koniec 2014 roku wraz z firmą Jarexs Sp. z o.o. dokonaliśmy modernizacji i przebudowy systemu alarmowania i ostrzegania w PKN ORLEN S.A. poprzez wdrożenie nowoczesnego systemu digitexCZK/IP.

Według brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney, w branży naftowej, PKN ORLEN jest najlepiej zarządzaną firmą w regionie. Zarządza sześcioma rafineriami i największą siecią stacji paliw w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie.

Zakres prac wykonanych przez Digitex obejmował m.in. dostawę 43 cyfrowych syren alarmowych serii DSE (o mocach od 300W do 1800W), 41 manipulatorów obiektowych serii DMO oraz 39 komputerowych stacji bazowych opartych o oprogramowanie digitexCZK/IP wykorzystujących cyfrową transmisję radiową NXDN FDMA oraz transmisję LAN. Ponadto, przeprowadzono konfigurację sieci IP, wykonano niezbędne testy systemu oraz przeprowadzono szkolenie jego użytkowników. Nowy system firma Platan objęła zdalnym nadzorem w ramach którego, kierując się uwagami użytkowników, wprowadza sugerowane poprawki programowe rozwijając funkcjonalność systemu digitexCZK/IP.


Wpisy powiązane

digitex ponownie na Ukrainie

digitex ponownie na Ukrainie

Ubiegły tydzień spędziliśmy na Ukrainie. Podczas wyjazdu, mieliśmy przyjemność spotkać się z naszymi Partnerami oraz uczestniczyć w spotkaniach z nowymi, potencjalnymi klientami …

Syreny w drodze do Arabii Saudyjskiej

Syreny w drodze do Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska po raz kolejny inwestuje w polski system ostrzegania i alarmowania ludności. Projekt dotyczy wdrożenia systemu przeciwpowodziowego, który ma ochronić mieszkańców przed ewentualnymi powodziami lub podtopieniami …