fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Zakończyliśmy wdrożenie systemu alarmowania i ostrzegania ludności w 17 powiatach, w województwie mazowieckim.

Przetarg został ogłoszony wiosną 2022. W ramach postępowania zamawiający oczekiwał dostawy syren alarmowych sterowanych transmisją radiową FDMA oraz Internet/LAN. Zgodnie z wymaganiami syreny powinny być wyposażone w moduł „text-to-speech”, umożliwiający zastąpienie „kanału audio” i uzyskanie lepszej jakości komunikatów głosowych „na żywo”.

W ramach projektu zostały dostarczone, zainstalowane i zaprogramowane 163 nowe punkty alarmowe. Wszystkie syreny mają pełną kompatybilność z systemem wojewódzkim.

Wdrożony system składa się z nowoczesnych syren elektronicznych serii DSE z głośnikami szczelinowymi sterowanych drogą radiową, z wykorzystaniem cyfrowej transmisji radiowej FDMA. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą central alarmowych DCA-4000 oraz oprogramowania dyspozytorkiego digitexWAVE.

Nowoczesne systemy ostrzegania są ważnym narzędziem ostrzegania ludności dla Państwa. Pozwalają na natychmiastowe powiadomienie ludności o zbliżającym się zagrożeniu: o groźnych warunkach  pogodowych, sytuacjach kryzysowych czy zaplanowanych pracach np. komunikatach dla okolicznych mieszkańców. System alarmowania digitex to możliwość sterowania jedną, kilkoma lub całą siecią syren z jednego miejsca. To również możliwość intuicyjnego korzystania z nowoczesnych funkcji tj. zmiana tekstu na mowę, wygłaszania komunikatów głosowych,, sygnalizowania stanu wszystkich syren w pracujących systemie oraz interakcji i komunikacji z czujnikami zewnętrznymi.


Wpisy powiązane

Digitex na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Digitex na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Forum Ekonomiczne to doroczne międzynarodowe spotkanie elit gospodarczych i politycznych odbywające się w pierwszej połowie września w ośrodku narciarskim i uzdrowiskowym Karpacz w południowo-zachodniej Polsce.Na tegorocznym Forum Ekonomicznym, który trwał od 6 do 8 września, pod hasłem „Europa w świetle nowych wyzwań” odbyło się ponad […]

DIGITEX PARTNEREM USPP

DIGITEX PARTNEREM USPP

Podpisaliśmy porozumienie o wsparciu odbudowy Ukrainy z Ukraińskim Związkiem Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP). Digitex jest pierwszą polską firmą, która podpisała porozumienie w sprawie pomocy naszym Sąsiadom. Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP) pod przewodnictwem Prezesa Anatolija Kinacha, byłego premiera Ukrainy, współpracuje z ponad 100 organizacjami […]