fbpx
Strona główna Aktualności Realizacje Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Mazowieckie bezpieczniejsze o nowe 163 syreny alarmowe

Zakończyliśmy wdrożenie systemu alarmowania i ostrzegania ludności w 17 powiatach, w województwie mazowieckim.

Przetarg został ogłoszony wiosną 2022. W ramach postępowania zamawiający oczekiwał dostawy syren alarmowych sterowanych transmisją radiową FDMA oraz Internet/LAN. Zgodnie z wymaganiami syreny powinny być wyposażone w moduł „text-to-speech”, umożliwiający zastąpienie „kanału audio” i uzyskanie lepszej jakości komunikatów głosowych „na żywo”.

W ramach projektu zostały dostarczone, zainstalowane i zaprogramowane 163 nowe punkty alarmowe. Wszystkie syreny mają pełną kompatybilność z systemem wojewódzkim.

Wdrożony system składa się z nowoczesnych syren elektronicznych serii DSE z głośnikami szczelinowymi sterowanych drogą radiową, z wykorzystaniem cyfrowej transmisji radiowej FDMA. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą central alarmowych DCA-4000 oraz oprogramowania dyspozytorkiego digitexWAVE.

Nowoczesne systemy ostrzegania są ważnym narzędziem ostrzegania ludności dla Państwa. Pozwalają na natychmiastowe powiadomienie ludności o zbliżającym się zagrożeniu: o groźnych warunkach  pogodowych, sytuacjach kryzysowych czy zaplanowanych pracach np. komunikatach dla okolicznych mieszkańców. System alarmowania digitex to możliwość sterowania jedną, kilkoma lub całą siecią syren z jednego miejsca. To również możliwość intuicyjnego korzystania z nowoczesnych funkcji tj. zmiana tekstu na mowę, wygłaszania komunikatów głosowych,, sygnalizowania stanu wszystkich syren w pracujących systemie oraz interakcji i komunikacji z czujnikami zewnętrznymi.


Wpisy powiązane

Najtwardszy Strażak KWPSP we Wrocławiu 2023: firma Digitex wspiera rywalizację

Najtwardszy Strażak KWPSP we Wrocławiu 2023: firma Digitex wspiera rywalizację

W czerwcu tego roku, stolica Dolnego Śląska stała się areną niezwykłego wydarzenia – Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy w FireFit Championships, znanego również jako „Najtwardszy Strażak KWPSP we Wrocławiu 2023”. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę nie tylko strażaków, ale także szerokiego grona entuzjastów sportu i społeczności […]

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

DIGITEX wspiera Piechotę Morską z Odessy

Ogromnie cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia oraz nagrody od 35. Oddzielnej Brygady Piechoty Morskiej imienia kontradmirała Mychajła Ostrogradskiego z Odessy. To niezwykłe wyróżnienie dla naszej firmy, która od samego początku wojny wspiera Ukrainę. Wyróżnienie dla Digitex otrzymali Prezes firmy Digitex, Wojciech Pancer oraz Dyrektor ds. […]