Strona główna Aktualności Realizacje Jeziora Olsztyńskie w systemie bezpieczeństwa

Jeziora Olsztyńskie w systemie bezpieczeństwa

Jeziora Olsztyńskie w systemie bezpieczeństwa

Nowy system ostrzegawczy w warmińsko-mazurskim

Niezmiernie miło nam poinformować, że nad jeziorem Ukiel, Skand i Kortowskie nad bezpieczeństwem czuwa, zamontowany przez naszego Partnera, firmę Profkom, system ostrzegawczy.

System informuje i ostrzega użytkowników akwenów wodnych o aktualnie panujących warunkach pogodowych oraz zbliżających się niebezpiecznych zmianach warunków atmosferycznych.

System składa się z punktów alarmowych wyposażonych w:

  • stację pogodową,
  • syrenę alarmową serii DSE,
  • lampy ostrzegawcze,
  • tablice informacyjne,
  • kamery IP.

Sterowanie syrenami alarmowymi oraz lampami ostrzegawczymi realizowane jest poprzez funkcjonującą w Centrum Zarządzania Kryzysowego (Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego) aplikację digitexCZK/IP.


Wpisy powiązane

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu digitexCZK/IP WAVE

digitexCZK/IP WAVE jest oprogramowaniem dyspozytorskim cyfrowego systemu alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP. digitexCZK/IP WAVE umożliwia dyspozytorowi natychmiastową reakcję w sytuacjach szczególnego zagrożenia oraz wymagających szybkiej interwencji. Oprogramowanie zawiera mapę danego regionu wraz z rozmieszczonymi na niej punktami alarmowymi.  W celu usprawnienia oprogramowania i uproszczenia zadań dyspozytorów nasi […]

Rozpoczęcie współpracy z Rosją

Rozpoczęcie współpracy z Rosją

W grudniu dostarczyliśmy system alarmowania i ostrzegania ludności digitexCZK/IP® dla klienta przemysłowego w Rosji. Dostarczony system  składa się z oprogramowania digitexCZK/IP® Wave, 2 syren elektronicznych DSE-1200S, syreny elektronicznej DSE-3000S oraz lokalnego manipulatora sterującego DPS-4000. Ponadto, rozpoczęliśmy współpracę na rynku rosyjskim. W związku z tym, wyposażyliśmy […]