fbpx
Strona główna Aktualności Aktualności digitex na World Urban Forum (WUF11)

digitex na World Urban Forum (WUF11)

digitex na World Urban Forum (WUF11)

Ostatnie czerwcowe dni spędzamy w Katowicach, gdzie odbywa się Światowe Forum Miejskie - World Urban Forum (WUF11).

World Urban Forum jest największym i najważniejszym wydarzeniem na świecie poświęconym rozwojowi miast i kreowaniu lepszej przyszłości. Organizowane jest pod patronatem ONZ.

Tegoroczna, już 11 edycja, której hasło przewodnie brzmi „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości” odbywa się po raz pierwszy w Polsce. 

Podczas WUF11 mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach dotyczących bezpiecznej przyszłości miast. Rozmawialiśmy między innymi z przedstawicielami Państw arabskich i afrykańskich o możliwościach przygotowania się na potencjalne, przyszłe kryzysy: socjalne, klimatyczne czy pandemiczne.

Ponadto, systemy digitex spotkały się z dużym zainteresowaniem dla Smart City, czyli inteligentnego miasta. Założeniem koncepcji Smart City jest rozwój miejskich obszarów o technologię informatyczną i komunikacyjną. 

Zaproponowane przez nas rozwiązania oparte o niezawodną technologię cyfrową pozwalają na monitorowanie, analizowanie i reagowanie w czasie rzeczywistym na potencjalne zagrożenia. Systemy digitex zapewniają bezpieczeństwo i podnoszą jakość życia mieszkańców, turystów, władz i przedsiębiorców nowoczesnych aglomeracji miejskich.


Wpisy powiązane

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex realizuje projekt dla Podlasia

Digitex po raz kolejny potwierdza status lidera bezpieczeństwa narodowego. Rozpoczynamy realizację przetargu na dostawę syren alarmowych oraz modernizację obsługi systemu alarmowania w Województwie Podlaskim w Białymstoku. Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2022 r. została podpisana umowa na rozbudowę systemu alarmowania i […]

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

Pomorskie z nowoczesnym systemem alarmowania

200 cyfrowych syren elektronicznych i 31 central alarmowych stanowi nowoczesny system alarmowania ludności w województwie pomorskim. To największa inwestycja w Polsce. Read article in English „Rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach dla województwa pomorskiego”- taką nazwę nosi zrealizowany przez firmę Digitex projekt Pomorskiego […]