fbpx
Strona główna Aktualności Aktualności digitex na World Urban Forum (WUF11)

digitex na World Urban Forum (WUF11)

digitex na World Urban Forum (WUF11)

Ostatnie czerwcowe dni spędzamy w Katowicach, gdzie odbywa się Światowe Forum Miejskie - World Urban Forum (WUF11).

World Urban Forum jest największym i najważniejszym wydarzeniem na świecie poświęconym rozwojowi miast i kreowaniu lepszej przyszłości. Organizowane jest pod patronatem ONZ.

Tegoroczna, już 11 edycja, której hasło przewodnie brzmi „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości” odbywa się po raz pierwszy w Polsce. 

Podczas WUF11 mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach dotyczących bezpiecznej przyszłości miast. Rozmawialiśmy między innymi z przedstawicielami Państw arabskich i afrykańskich o możliwościach przygotowania się na potencjalne, przyszłe kryzysy: socjalne, klimatyczne czy pandemiczne.

Ponadto, systemy digitex spotkały się z dużym zainteresowaniem dla Smart City, czyli inteligentnego miasta. Założeniem koncepcji Smart City jest rozwój miejskich obszarów o technologię informatyczną i komunikacyjną. 

Zaproponowane przez nas rozwiązania oparte o niezawodną technologię cyfrową pozwalają na monitorowanie, analizowanie i reagowanie w czasie rzeczywistym na potencjalne zagrożenia. Systemy digitex zapewniają bezpieczeństwo i podnoszą jakość życia mieszkańców, turystów, władz i przedsiębiorców nowoczesnych aglomeracji miejskich.


Wpisy powiązane

Sława Ukrainie!

Sława Ukrainie!

Ponad 21000 – tyle razy w ciągu ostatniego roku zawyły syreny w Ukrainie ostrzegając przed nalotami i atakami rakietowymi. Najdłuższy alarm trwał 18 godzin i 43 minuty. To niestety tragiczny obraz wojny. Mija już rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. DIGITEX od początku […]

Digitex na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Digitex na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Forum Ekonomiczne to doroczne międzynarodowe spotkanie elit gospodarczych i politycznych odbywające się w pierwszej połowie września w ośrodku narciarskim i uzdrowiskowym Karpacz w południowo-zachodniej Polsce.Na tegorocznym Forum Ekonomicznym, który trwał od 6 do 8 września, pod hasłem „Europa w świetle nowych wyzwań” odbyło się ponad […]