Zintegrowane Systemy Powiadamiania

Media o nas

Syrena w Drezdenku nie tylko do alarmowania

Źródło: TVP Gorzów Wielkopolski
Autor: Aleksandra Kustorz

Elektroniczna syrena za 20 tysięcy złotych stanęła na dachu hali sportowej. Posłuży przede wszystkim do ostrzegania. Ale władze miasta znalazły dla niej również inne zastosowanie. Będą dzięki niej informować mieszkańców między innymi o przerwach w dostawie prądu i wody i utrudnieniach na drogach. – reportaż video

Systemy radiokomunikacyjne dla potrzeb bezpieczeństwa publicznego

W kwietniowym wydaniu Magazynu Radio Tech możemy zapoznać się z artykułem poświęconym  systemom radiokomunikacyjnym dla potrzeb bezpieczeństwa publicznego.  Artykuł opisuje funkcjonalność flagowego produktu digitexCZK/IP oraz syren elektronicznych produkcji Platana.

„Alarmowanie należy do kluczowych działań służb zarządzania kryzysowego w obliczu zagrożenia zdrowia lub życia, a także ochrony mienia. Przekaz alarmowy powinien być dostępny i zrozumiały dla maksymalnej liczby odbiorców, dlatego tak ważne jest stosowanie sprawdzonego i najbardziej skutecznego systemu ostrzegania ludności”. – artykuł

Nowoczesny WSPR w Olsztynie

Źródło: YouTube
Autor: RadioTech.pl Mariusz Waruszewski

„W ostatnim czasie Platan, właściciel marki digitex, we współpracy z firmami Profkom oraz Abakus, przygotował wideo relacje z wdrożenia systemu dyspozytorskiego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.”

Początki systemu sięgają maja 2008 roku, kiedy firma Profkom wdrożyła dyspozytorski system wspomagania decyzji (SWD ST firmy Abakus) oraz terminale statusów DTS (marki digitex) z lokalizacją i transmisją danych przekazywanych pomiędzy karetkami i dyspozytornią.

Dzięki połączeniu systemu wspomagania decyzji Abakus SWD ST z platformą lokalizacji osób dzwoniących i serwerem współrzędnych punktów adresowych uzyskano najwyższy poziom bezpieczeństwa w zarządzaniu ratownictwem medycznym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo z wdrożenia systemu w WSPR w Olsztynie: https://www.youtube.com/watch?v=Qc0ygsohiLM

Relacja z targów EDURA

Autor: Przegląd Obrony Cywilnej

„Straż Pożarna, a także służby zarządzania kryzysowego, należą do ważnych odbiorców firmy Platan, producenta zintegrowanych systemów powiadamiania znanych pod marką digitex oraz central i serwerów PBX sprzedawanych pod marką Platan. Z dużym zainteresowaniem odwiedzających spotkały się nowości prezentowane przez dział digitex: Stacja Obiektowa DSP-52L, która jest wzbogaconą wersją znanej od wielu lat wśród strażaków Stacji Obiektowej DSP-52BS oraz Cyfrowa Stacja Obiektowa DSP-52D, a także serwery telekomunikacyjne Platan PBX Server Libra oraz IP PBX Serveer Proxima, informuje Janusz Macuba, specjalista ds. klientów strategicznych w firmie Platan. – Nasze produkty cieszą się bardzo dobrą opinią, niedawno podpisaliśmy kontrakt z Arabią Saudyjską na dostawę 58 syren alarmowych o mocy 2400 W – dodaje Anna Wróblewska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w Platanie.”

jpg Pobierz plik »

Modernizacja systemu alarmowania w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku

Źródło: RadioTech.pl

„Projekt na modernizację wojewódzkiego systemu alarmowania ludności oraz wczesnego ostrzegania przed zagrożeniem powodziowym w Gdańsku.”

http://radiotech.pl/przetargi/391-platan-wygral-projekt-modernizacji-systemu-alarmowania-w-gdansku.html

Syreny digitex ochraniają polskich żołnierzy w Afganistanie

Źródło: RadioTech.pl

„Firma Platan, producent systemów ostrzegania, alarmowania i łączności wdrożyła system syren alarmowych DSE w polskiej bazie wojskowej w Ghaznii w Afganistanie.”

http://radiotech.pl/aktualnosci/z-kraju/347-syreny-digitex-ochraniaja-polskich-zolnierzy-w-afganistanie.html

Nowy system wczesnego ostrzegania pod Płockiem

Źródło: TVP Warszawa / INARMA

„Na zalanych w 2010 roku terenach pod Pockiem działa system wczesnego ostrzegania.”

http://www.dailymotion.com/video/xr7hc1_inarma-plock-news-2_news

http://www.dailymotion.com/video/xr7hba_plock_news#.UP5o9Cd2RmM

http://wyborcza.biz/biznes1,100969,12784492,Mazowieckie_W_powiecie_plockim_nowoczesny_system_ostrzegania.html

Pobierz plik »

Technologie szybciej ostrzegają o zagrożeniu

Źródło: Forum Samorządowe – wydanie sierpień 2011
Autor: Franciszek Krynojewski

„Miasta i gminy mają do dyspozycji wiele nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie alarmowania ludności. Komórkowe i internetowe narzędzia mimo to w Polsce nadal raczkują, m.in. z powodu przeszkód prawnych.”

pdf Pobierz plik »

Nowoczesna syrena w Brzezinach

Źródło: Teleexpres – 16.10.2010; TVP SA
Autor: Dariusz Ziemiańczyk

„Strażacy Ochotnicy z Brzezin w łódzkiem mają nowoczesną syrenę – umie nie tylko wyć…”

Strażacy Ochotnicy z Brzezin w łódzkiem mają nowoczesną syrenę – umie nie tylko wyć… Terez z remizy w południe odtwarzany jest hejnał miasta. Strażacy chcą w ten sposób nawiązywać do Krakowa i przypominać historię miasta.

Poniżej link do całego odcinka Teleexpresu – reportaż o syrenie zaczyna się od 6:33.

[…FILM USUNIĘTO Z SERWISU TVP…]

Strażackie syreny alarmują, a także grają i wysyłają SMS‑y

Źródło: Dziennik Bałtycki – Pomorze, wydanie z 10 marca 2010
Autor: Marcin Pacyno

„Wszystkie remizy strażackie w powiecie bytowskim zostaną wyposażone w nowoczesne syreny, które mogą wygrywać melodie.”

Artykuł opisuje nowe instalacje syren elektronicznych zwracając uwagę na ich dodatkowe funkcjonalności, jak powiadamianie strażaków na telefony komórkowe, możliwość nadawania ostrzeżeń głosowych czy kurantów i hejnałów.

jpg Pobierz plik »